Pierwsze objawy przeziębienia u dziecka

Przeziębienia u dzieci występują często, jednakże ich pojawienie się skutecznie uniemożliwia dziecku funkcjonowanie. Zdarza się, że powodem przeziębienia jest infekcja przyniesiona z przedszkola, szkoły – kiedy chorują inne dzieci. jakie są podstawowe objawy przeziębienia?
Przede wszystkim wzrasta temperatura ciała – to klasyczny objaw, który powinien wzbudzić naszą czujność. Z czego biorą się przeziębienia u dziecka? Powodem jest zarażenie drogą kropelkową poprzez kontakt z innym chorym. Dzieci podatne są znacznie bardziej na wszelkie zmiany temperatury, jak również na wyziębienie organizmu. Przeziębienie organizmu może mieć miejsce podczas zmiany pomieszczeń, przeciągu, przechodzenia z cieplejszego pomieszczenia do zimniejszego. Pierwszym objawem przeziębienia jest złe samopoczucie dziecka- dziecko marudzi, skarży się na rozbicie. Kolejnymi objawami są: katar, kaszel, ból głowy, senność, zmęczenie. Dziecko, zmęczone gorączką, często reaguje płaczem. Lekkie przeziębienie dziecka można leczyć metodami domowymi i lekami wydawanymi w aptekach bez recepty.

Witaj na moim serwisie o medycynie! Jestem lekarzem z zawodu i z pasji. Na co dzień pracuje w szpitalu i w hospicjum. Blog to forma dodatkowego zajęcia, prowadzę go aby dzielić się z Wami ciekawymi informacjami ze świata medycyny.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)