Tag Archives: omega 3 6 9

Jak zachować się podczas choroby

Nie ma na świecie człowieka, który nie ma problemów zdrowotnych. Choroby są powszechne. Mniejsze lub większe są standardową częścią życia, z którą trzeba sobie umieć radzić. Jak jednak zachować się odpowiednio w takiej krytycznej sytuacji? Trzeba przyznać, że niewielu ludzi daje sobie radę podczas cierpienia. Nikt raczej nie nauczy cię takiej umiejętności. Podpowiemy ci jednak jak przejść najlepiej przez ten cały nieprzyjemny proces dochodzenia do zdrowia. Po pierwsze powinieneś mieć bliskie osoby zawsze obok siebie, ponieważ to świadomość, że otaczają cię zaufane osoby jest jedną z najpotężniejszych broni przeciwko jakiemukolwiek schorzeniu. Kolejną sprawą jest utrzymanie możliwie dobrego humoru, oglądanie śmiesznych filmów i dużo śmiechu. Zrozum, że podczas choroby najgorsze co możesz zrobić to maksymalnie się zdołować. Z reguły bywa tak, że ludzie dochodzą do zdrowia szybciej, jeżeli korzystają z tych powyższych rad. Możesz szybko to sprawdzić, jeżeli też dotknął Cię taki problem. Zobaczysz, że dochodzenie do zdrowia może być efektywne i pełne klasy. Sam jednak musisz wykonać większość czynności. Tylko Ty jesteś w stanie doprowadzić się do porządku.

Witaj na moim serwisie o medycynie! Jestem lekarzem z zawodu i z pasji. Na co dzień pracuje w szpitalu i w hospicjum. Blog to forma dodatkowego zajęcia, prowadzę go aby dzielić się z Wami ciekawymi informacjami ze świata medycyny.

DEPRESJA NERWICOWA

Depresja nerwicowa nazywana także dystymią, ma dużo łagodniejszy przebieg od nerwicy endogennej, leczy się ją zarówno lekami, jak psychoterapią. Towarzyszyły jest stałe obniżenie nastroju, ale nie jest one tak wielkie, jak w przypadku nerwicy endogennej. Największa zachorowalność przypada na dwudziesty, trzydziesty rok życia.  Wtedy możliwe są wystąpienie pierwszych objawów,wcześniej jest znikoma możliwość aby ona się pojawiła.
Osoby na nią chorujące nie potrafią się na niczym skupić, nie potrafią ogarnąć swoich myśli, są bardzo smutne, bez wyraźnego powodu, ich energia życiowa jest bardzo obniżona, nic im się nie chce robić i na nic nie mają ochoty, najchętniej cały dzień leżały by w łóżku i spały. Nie chcą z nikim rozmawiać i przyjmować gości, odsuwają się od swoich przyjaciół i rodziny. Nie krzyczą, nie  kłócą się z nikim, po prostu nie robią nic, tak jakby ich wcale nie było. To co nas najbardziej denerwuje to ich bezczynność, to że nie robią nic, jeśli mamy wybierać to wolimy już osoby, które na nas krzyczą, nas obrażają, mają w sobie emocje, a nie takie które nic nie mówią, wtedy czujemy,iż jesteśmy komuś całkowicie obojętni, nie mamy dla danej osoby żadnego znaczenia,a dla nas lepiej jak ktoś nas bardzo nie lubi, jest dla nas nieprzyjemny, niż właśnie nie okazuje nam nic.

Witaj na moim serwisie o medycynie! Jestem lekarzem z zawodu i z pasji. Na co dzień pracuje w szpitalu i w hospicjum. Blog to forma dodatkowego zajęcia, prowadzę go aby dzielić się z Wami ciekawymi informacjami ze świata medycyny.